Trzy zasadnicze pytania jakie powinien zadać sobie każdy właściciel firmy/przedsiębiorca w czasie KoronaKRYZYSU i znać na nie odpowiedź - rozwiązania kryzysowe dla Biznesu. Trzy zasadnicze pytania jakie powinien zadać sobie każdy właściciel firmy/przedsiębiorca w czasie KoronaKRYZYSU i znać na nie odpowiedź - Peregrine
01.04.2020 / Autor: Michał Mirecki

Trzy zasadnicze pytania jakie powinien zadać sobie każdy właściciel firmy/przedsiębiorca w czasie KoronaKRYZYSU i znać na nie odpowiedź

KoronaKRYZYS staje się coraz bardziej uciążliwy dla funkcjonowania firm z niemalże każdej branży.

Wszyscy zadają sobie pytania jak długo pandemia będzie paralizatorem biznesu oraz – co gorsze – czy po epidemii będziemy w stanie powrócić do stanu sprzed COVID-19? Z odpowiedziami musimy powstrzymać się jeszcze długo. Bez zbędnych wywodów nie ma ani jednej przesłanki, że koronawariusowy chaos i jego następstwa skończą się w najbliższym czasie.

Biznes nie był wcześniej gotowy na COVID-19, a wszystkie modele i przewidywania dotyczące planów rozwoju firm nie są już nawet szacunkami, a danymi historycznymi. Im szybciej sobie to uświadomimy, tym sprawniej wypracujemy nowe modele i mapy dalszego postępowania. Tym trafniej zdiagnozujemy źródło problemów i spowolnimy ich rozwój.

W tym kontekście każdy właściciel firmy/przedsiębiorca chcąc świadomie nawigować swoją firmą w czasie największego, według niektórych ekspertów gospodarczych, od II wojny światowej kryzysu powinien umieć odpowiedzieć sobie na trzy zasadnicze pytania, dotyczące najbliższej przyszłości jego firmy:

 

  1. W jaki sposób moja firma przetrwa najbliższe 3 miesiące bez jakichkolwiek przychodów/wpływów (zero wpływów gotówki do firmy)?

 

  1. Co powinienem zrobić, aby moja firma mogła funkcjonować przez kolejne 12 miesięcy, jeśli w trakcie najbliższych 6 miesięcy odnotuję spadek dochodów o 50%? (jak dostosuję spadek przychodów do modelu biznesowego)?

 

  1. W jaki sposób mogę odbudować swój biznes i go rozwinąć jak tylko pandemia się skończy?

 

Jeżeli nie jesteś w stanie odpowiedzieć na choć jedno z powyższych pytań to znaczy, że możliwie najszybciej powinieneś zdobyć tę wiedzę, aby Twój biznes przetrwał kryzys z jakim mierzy się światowa gospodarka.

Zespół PEREGRINE specjalizuje się w realizowaniu trudnych zadań i przywracaniu wartości firmom w sytuacjach biznesowych wymagających znacznych i szybkich zmian, zapewniając fachową wiedzę w warunkach niepewności, złożoności i niestabilności.

Skontaktuj się z zespołem PEREGRINE już teraz i uzyskaj pomoc specjalistów doświadczonych w opracowywaniu o wdrażaniu rozwiązań kryzysowych dla Biznesu.

Znajdziemy ukryty potencjał Twojej firmy

Napisz do mnie


    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest The Motion Sp. z o.o., ul. Piękna 24/26A 00-549 Warszawa Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce Prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności. W przypadku udzielenia zgód, o których mowa poniżej, cele te zostały określone w formułach tych zgód. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora tych danych.

    Skontaktuj się