Tarcza Finansowa dla firm – podstawą weryfikacji wniosków i oświadczeń są rejestry publiczne - rozwiązania kryzysowe dla Biznesu. Tarcza Finansowa dla firm - podstawą weryfikacji wniosków i oświadczeń są rejestry publiczne - Peregrine
22.04.2020 / Autor: Michał Mirecki

Tarcza Finansowa dla firm – podstawą weryfikacji wniosków i oświadczeń są rejestry publiczne

Firma, która chce otrzymać pomoc z Tarczy Finansowej, powinna w odpowiednim czasie złożyć deklarację VAT – przypomina Ministerstwo Finansów w opublikowanym we wtorek komunikacie.

Podstawą weryfikacji wniosków i oświadczeń, które wpływają na przyznanie subwencji i jej wysokość, są rejestry publiczne.

Ministerstwo Finansów podkreśla, że informacja o obrotach pochodzących z deklaracji VAT, złożona zgodnie ze wskazanymi poniżej terminami i pozytywnie zweryfikowana przez MF, jest niezbędna do otrzymania subwencji.

Z Tarczy Finansowej PFR mogą skorzystać firmy, których m.in. przychody spadły w związku z COVID-19 po 1 lutego br. o co najmniej 25 proc. w dowolnym miesiącu, w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego okresu roku ubiegłego, stąd informacja o obrotach z deklaracji VAT jest niezbędna do weryfikacji wysokości spadku przychodów.

Ministerstwo Finansów przypomina, że deklaracje: VAT-7 za marzec br. i VAT-7K za I kwartał br. można składać już od 1 kwietnia 2020 r., a deklarację VAT-7 za kwiecień można złożyć już od 1 maja 2020 r.

Znajdziemy ukryty potencjał Twojej firmy

Napisz do mnie


    Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest The Motion Sp. z o.o., ul. Piękna 24/26A 00-549 Warszawa Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce Prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce prywatności. W przypadku udzielenia zgód, o których mowa poniżej, cele te zostały określone w formułach tych zgód. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora tych danych.

    Skontaktuj się